Parki linowe oferują różnorodne zajęcia, w tym trasy linowe, tyrolki i ściany wspinaczkowe. Aktywności te wymagają różnego rodzaju punktów obserwacyjnych dla różnych poziomów trudności lub poziomu umiejętności. Najlepszy punkt widokowy dla początkujących to platforma, która jest nisko nad ziemią i blisko ziemi, dzięki czemu mogą z łatwością widzieć nad trasą ich lin. Kolejnym punktem widokowym jest wysoka platforma z poręczami dla początkujących wspinaczy.
Opisy najciekawszych punktów widokowych w Polsce
- Polańczyk: Punkt widokowy na Sawinie położony jest na cyplu nad Jeziorem Solińskim w Polańczyku. Jedno z najpiękniejszych miejsc w Bieszczadach. Oferuje piękne krajobrazy Bieszczad, dzięki czemu jest popularnym celem turystów w Polsce.
- Siekowo: Wieża widokowa w Siekowie jest najwyższym drewnianym punktem widokowym w Polsce i została wybudowana w 1875 roku. Rozciąga się z niej 360-stopniowy widok na miasto, dolinę i okolicę. Wieżę wykonano z dębu i sosny, z których również pozyskuje się drewno opałowe. Można się do niego dostać schodami lub drabiną z jednej strony.
- Gdynia: Kamienna Góra to wzniesienie znajdujące się na wysokości 52 m n.p.m. Do tego wyjątkowego w Polsce punktu widokowego można dostać się schodami lub bezpłatną kolejką linową. Na Kamiennej Górze znajduje się 25-metrowy krzyż, otaczający go park.
Atrakcje turystyczne w pobliżu punktów widokowych
Najlepszą porą na wizytę w Polsce są długie letnie miesiące. Kraj posiada szeroką gamę atrakcji przyrodniczych i kulturowych, co czyni go idealnym miejscem na wakacje. Istnieje jednak wiele punktów widzenia, które nie są tak dobre w przypadku zdjęć lub selfie ze względu na ograniczoną przestrzeń wokół nich.