Weź udział w zawodach drużynowych w parku linowym!

Redakcja

8 grudnia, 2023

Wydarzenie jakim są zawodu drużynowe w parku linowym wiąże się z mnóstwem przygotowań oraz treningów. Najważniejszy w tej sytuacji jest sprzęt, który dzięki wytrzymałości i trwałości zapewni bezpieczeństwo każdemu uczestnikowi. Sprzęt wykorzystywany w parku linowym musi się zgadzać z zasadami bezpieczeństwa stosowanymi w alpinizmie. Najlepszym zestawem tego typu, który gwarantuje bezpieczeństwo jest uprząż połączona z liną asekuracyjną za pomocą specjalnych łączników – karabinków zamocowanych na lonżach. Uprząż musi być dobrze dopasowana, nie może się zsuwać, jednak jej kształt lub model nie ma większego znaczenia. Kolejnymi narzędziami są lonże, czyli linki lub taśmy łączące uprząż z karabinkami. Ważne jest aby karabinki miały łatwy w obsłudze system blokady. W parku linowym obowiązuje także noszenie kasku, zabezpieczającego głowę. Najistotniejszym aspektem tego typu wydarzeń jest bezpieczeństwo uczestników, które musi być zagwarantowane dobrą jakością sprzętu.

Zawody drużynowe w parku linowym – przepisy

  • W zawodach mogą brać udział tylko osoby pełnoletnie;
  • Uczestnicy muszą być określonego wzrostu;
  • Uczestnicy muszą wcześniej zgłosić swoje uczestnictwo w zawodach;
  • Należy wcześniej zapoznać się z podstawowymi przepisami obowiązującymi w parku linowym;
  • Uczestnicy przed rozpoczęciem zawodów muszą podpisać określone oświadczenia;
  • Zawodnicy startują w zawodach na własną odpowiedzialność. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za wydarzenia losowe oraz ostrzega, że zadania związane z wysokością niosą ze sobą zagrożenie dla życia i zdrowia;
  • Istnieje możliwość dyskwalifikacji drużyny, która: nie przestrzega regulaminu parku linowego lub narusza zasady bezpieczeństwa.

Jak przygotować się do zawodów drużynowych w parku linowym?

Do zawodów odbywających się w parku linowym należy wybrać odpowiedni strój. Musi być wygodny i nie blokować ruchów, by zachować maksymalny komfort. Ciało powinno być w jak największym stopniu zakryte, by uniknąć wszelkiego rodzaju otarć. Dobranie odpowiedniej fryzury również ma znaczenie ze względu na obowiązek założenia kasku. Przydadzą się również wygodne buty. Kolejnym warunkiem jest opróżnienie kieszeni, by nie zgubić znajdujących się w nich drobiazgów. Polecane jest także zdjęcie zegarka. Zawody są bardzo dużym wysiłkiem dla uczestników, dlatego wcześniejsze treningi w parku linowym są jak najbardziej wskazane. Doświadczenie w takich sytuacjach na pewno jest bardzo pomocne. Szybkość i wytrzymałość mogą zagwarantować drużynie zwycięstwo. Najważniejszym aspektem jest natomiast dobry humor i chęć rywalizacji fair play.

Polecane: