Przygotuj się na wizytę w parku linowym i zabierz wygodne ubrania

Podstawową atrakcją parku linowego jest tor przeszkód, który rozwieszony jest między drzewami lub słupkami. Każdy z torów różni się poziomem trudności, jak i wysokością, na której się znajduje. Wysokość atrakcji zaczyna się od 1 metra, która przeznaczona jest dla dzieci od 3 roku życia, po kilkanaście metrów dla bardziej zaawansowanych wspinaczy. Trasy składają się z platform, między którymi rozmieszczone są różne przeszkody, takie jak np. belki, wiszące liny, tunele, zjazdy tyrolskie, czyli tzw. zjazdy na stalowej linie na specjalnym karabinku. Zadajmy sobie podstawowe pytanie: Jak się przygotować na wizytę w parku linowym?

Jak bezpiecznie zachować się na parku linowym?

Warto zacząć od przestudiowania regulaminu parku, do którego chcemy się udać. W nim opisane jest kto i w jakim wieku może korzystać z parku oraz jakie zachowania są dozwolone w trakcie naszego pobytu. Od przepięć karabinków po zjazd na linie. 

Jedną z podstawowych zasad jest wykonywanie poleceń personelu parku linowego, a w szczególności instruktorów. Przed wejściem na tor zostaniemy przeszkoleni, aby w bezpieczny sposób korzystać z atrakcji. Kolejną ważną sprawą jest sprzęt asekuracyjny. W żadnych wypadku nie wolno ściągać kasku oraz uprzęży z karabinkami. 

Przygotowania do parku linowego

  1. Buty — przede wszystkim wygodne i trzymające się na nodze. Takimi butami są np. adidasy. W żadnym wypadku nie mogą to być klapki, japonki, szpilki, itp. Z powodu możliwych otarć, niezalecane są również sandały.
  2. Odzież wierzchnia — tak jak buty musi być wygodna i nieograniczająca ruchy. Najlepszym rozwiązaniem jest odzież sportowa lub rekreacyjna. Pamiętajmy o tym, że jednak mamy do czynienia z parkiem linowym, a więc ubrania mogą się pobrudzić lub zniszczyć. W przypadku Pań niezalecane są sukienki i spódnice.